Boho-Home, Sulmin 4c, 83-331 Przyjaźń

informacje techniczne

Instrukcja gwarancyjna użytkowania i pielęgnacji powłok osmo na powierzchniach obciążonych (parkiety, schody)

Powierzchnie obciążone (np. podłogi, schody) pokryte systemem Osmo charakteryzują się dużą odpornością na zabrudzenia bieżące (zabrudzenia od obuwia, zaplamienia i inne). Powłoki Osmo to zaawansowana technologicznie mieszanina naturalnych olejów (lniany, słonecznikowy, ostowy, sojowy) oraz twardych naturalnych wosków pochodzenia roślinnego (carnauba, candelila). Pigmenty wykorzystane w produktach koloryzujących Osmo mają zastosowanie w przemyśle spożywczym co oznacza, że są w pełni naturalne i ekologiczne. Produkt Osmo doskonale zabezpieczy każdą podłogę lub schody, ale nie zwolni nas z obowiązku pielęgnacji. Największym zagrożeniem dla powłok Osmo jest piasek pod obciążeniem ludzkiego ciała, ponieważ zewnętrzna powłoka jest bardzo twarda i przez to podlega zarysowaniom. Dlatego też pielęgnacja powierzchni ma kluczowe znaczenie w użytkowaniu powłok Osmo. Pielęgnując uzupełniamy powłoki twardych wosków (carnauba, candelila), które przy powierzchniach podlegają wycieraniu. Podłogi pokryte tym systemem są bardzo trwałe, a system pielęgnacji jest kompletny i łatwy w aplikacji.

Parquet Pro Cleaner YZ1200

Parquet Pro Cleaner jest wydajnym i przyjaznym dla środowiska środkiem do czyszczenia podłóg drewnianych i laminatowych. Nie zawiera pigmentów i rozcieńczalników organicznych.

Parquet Pro Remover YZ1220

Parquet Pro Remover jest silnym środkiem myjącym do podłóg, stworzonym specjalnie do usuwania past do podłóg i wosków. Parquet Pro Remover usuwa zbrudzenia powstałe z substancji rozpuszczalnych w wodzie, tłuszczach, alkoholu, alkaliach. Usuwa skutecznie smugi pozostałe po gumowych obcasach i podeszwach.

Parquet Pro Refresher EX1250

Parquet Pro Refresher jest łatwym w użyciu środkiem odświeżającym do parkietów i podłóg drewnianych. Parquet Pro Refresher wytwarza na podłodze ochronna powłokę, która ułatwia utrzymanie jej w czystości.

Parquet Pro UV-Oil Refresher EX1220, EX1221

Parquet Pro UV Oil Refresher jest pastą konserwującą do podłóg i parkietów wykończonych uprzednio olejami utwardzanymi promieniowaniem UV. Parquet Pro Oil Refresher wytwarza na podłodze ochronna powłokę, która ułatwia utrzymanie jej w czystości. UWAGA – do podłóg wykańczanych olejami nieutwardzanymi UV, należy używać Parquet Pro Oil Refresher.

Parquet Pro Wax Oil Refresher EX1210, EX1211

Parquet Pro Wax Oil Refresher jest pastą do zabezpieczania olejowanych podłóg i parkietów drewnianych. Parquet Pro Wax Oil Refresher wytwarza powłokę, która ułatwia utrzymanie podłogi w czystości.

Parquet Pro Polish EX1260

Parquet Pro Polish jest wydajnym i przyjaznym dla środowiska środkiem do odświeżania drewna i podłóg drewnianych. Nie wymaga polerowania, jest wodoodporny, zabezpiecza powierzchnię przed porysowaniem, zarazem pielęgnuje i chroni podłogi.